Dnes blog

You are here: Home - článek - Trhat a podvrtnutí. Důvodů, příznaky, léčbu a rehabilitaci


Trhat a podvrtnutí. Důvodů, příznaky, léčbu a rehabilitaci

Trhat a také podvrtnutí se mohlo stát každému, takže je důležité pochopit způsoby, jak se vypořádat s potrhané šlachy. K traumatu může být kdekoliv a dělat sportovní aktivity, chůzi na ulici, nebo možná jen špatný vyklápění na zem. Rehabilitační a opravě po přetržení šlachy vyžaduje čas a úsilí. Byste měli rozpoznat příznaky a symptomy, spouštěče a také přístupy terapie pro vazu.

Zdroje vazu slzu

Zdroje vazu slzu Šlachu je husté svazky pojivové tkáně, které spojují kosti a drží kloub na místě. Dávají mobilitu, stejně jako závislost kloubu, čímž pohyb správným směrem. Napětí spojené s poraněnou nebo dokončit prasknutí pojivové tkáně. Hlavní příčinou natržení nebo natažení je přetržení jednotlivých vláken. Oni stane, když se pohyb v kloubu, kdy omezení fyzické příležitosti nebo v pohybu méně časté daném kloubu. Jako příklad, hlezenní kloub napětí nastane, když nesprávné ohnutí hlezenního kloubu vnější, a také šlachy natažené nebo roztrhané. To se stane, většinou během sportovní činnosti nebo sportovní aktivity, které vyžadují boční pohyb v terénu, a při lezení, nicméně, poměrně často se vyskytují v každodenních situacích jsou Často poškozené vazy hlezenního kloubu, kolena i zápěstí klouby. Podvrtnutí hlezenního kloubu a kolena se obvykle stane, když špatné přistání po skoku v těchto sportovních aktivit jako je basketbal, volejbal, nebo akrobacie. Vazy na ruce a také zápěstí jsou obvykle roztrhané nebo prodloužena, a to v těch případech, kdy se snižuje se snaží opřít o ruce, mění se vaše tělesné hmotnosti na šlachy na zápěstí. Natržený vaz příznaky a symptomy. Jedním z nejvíce charakteristickým znakem kmene je porušení elektrický motor úkolem společného, kotvení vazu. Povaha zranění závisí na síle stresující tlak. Tím, strečink může být způsobena částečnou urážky stability jednotlivých vláken totální ruptura vazu, stejně jako razvalennaya rozpětí, kdy svazek off na add-on až na kost.

Symptomy a příznaky roztrhané šlachy

Symptomy a příznaky roztrhané šlachyPokud vazy jsou částečně poškozené, pak jejich přímé prodloužení není pozorován. Když potrhané vazy mohou být poškozeny kapilární, které leží v blízkosti. Jako výsledek, při podvrtnutí se stane, krvácení do okolních buněk, skládající se z ve společné zubního kazu (hemartrózy). Od šlachy obsahují velké množství nervových uzávěry a kapilární, hlavní příznaky kmeny jsou bolesti poškozeného kloubu, otok a bolestivost v místě poranění, omezená pohybu postižených kloubů. V závislosti na intenzitě může být pozorován: horečka, zánět, zjevné krvácení v měkké tkáni. Léčba přetržené šlachy je obnovit jejich poctivost, jakož i mechanickou pevnost. Ty první by měly vypracovat zbytek za poškozené součásti těla, uplatňování stres obvaz nebo normální elastických bandáží a rozvíjet vznešeného umístění, aby se zabránilo nárůstu edém periartikulárních buněk. Navíc, snížit otok kloubů, stejně jako bolest traumatizované oblasti, musí být led. Protože situace, když za pár dní nepohodlí přetrvává, stejně jako kloub je mírně vadný, stejně jako je má bolest, když se budete snažit, aby vyvinula tlak na poškozených ruku nebo nohu, je pravděpodobné, že zlomenina nebo dislokace. V tomto případě, aby bylo jasné lékařské diagnózy a také jmenovat správné léčby může být pouze zkušení zranění kosmetický chirurg. Musí zavolat na pohotovost, x-ray vyšetření, uložit obsazení. Lékař jistě provést fixaci zápěstí a také, pokud je to nutné, chirurgická léčba.

Jen jaké jsou důvody pro takové zranění

Nejčastější příčinou rozšíření jsou abnormální pro kolena společné aktivity. Většinou se to odehrává ve sportovní aktivity, kdy jedinec potřebuje flex okamžitě na kolena, pro udržení větší váhy, běh se náhle ukončí, stejně jako pravidelné změny směru, aby o vysoké průtokové tun na kloubu. Spíše vystavovat v tomto ohledu ty, které hrát tenis-sportovní činnost není budoucnost, ale hodně z „bezprostřední stres a úzkost – trhne, ostrý obrat, a tak dále. Některé z těchto aktivit, také malé porušení může vést k prodloužení nebo natržení vazů. V silovém trojboji a kulturistice vytvořit rozšíření obvykle skončilo nadměrné tun, a také na fotbal a hokej jedním z nejvíce typický důvod pro takové škody nejsou okamžité hodně, a dopady kolenního kloubu. Namáhání kolenního kloubu má příznaky a symptomy, které jsou především podobné zranění různé jiné klouby.

Jen jaké jsou důvody pro takové zranění

Takže, první a také nejoblíbenější označení tohoto zranění je vážné bolesti. Toto znamení je hlavní rozlišovací atribut kmen je, když se můžete natáhnout svalových vláken bolest se objeví mnohem později. Navíc charakteristický je nárůst neklid s úzkostí na poškozené kloubu a jeho prohmatání. Navíc opravdu viditelné známky zranění, porušení kloubní pohyblivosti. To je obvykle omezena nebo problém pohyby v kloubu, které je přímo spojené s bolestí, stejně jako tvorbě edému. V případě těžkých poranění (trhliny nebo slzy šlachy), mohou zažít extrémní hnutí, „uvolnění“ z kloubu. Je to z důvodu, že poškozený vaz nemohl zcela plnit své hlavní funkce-držet kloub v jeho přirozeném prostředí, stejně jako omezit své aktivity v rámci typických rozsahů.